Bağlı ol!

Yazdırılabilir PDF sürümünü

Güncellendi: 1 Temmuz 2011

Avangate Bağlı Katılımcı Programına katılabilmek için kutucuğu işaretleyip "Şimdi Kaydol" butonuna basarak aşağıdaki şart ve koşulları kabul etmeniz zorunludur; bu, Avangate Bağlı Katılımcı Programının tüm şart ve koşullarını anladığınız ve kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir. Bu programa dahil olan şart ve koşullar, Avangate sitesinde bir not ya da yeni bir program yayınlanmak yolu ile herhangi bir zaman değiştirilebilir. Eğer herhangi bir şart ya da değişiklik kabul edilemezse, bu durumda yapılması gereken şey "Şimdi Kaydol" butonuna basmamak ya da Avangate Bağlı Katılımcı Programına katılımı iptal etmektir. Bağlı Katılımcı Programına, değişiklik yapıldıktan sonra katılım, belirtilen değişikliklerin açıkça kabul edildiğini gösterir.

1. TANIMLAR

1.1 Talep edilmedikçe ya da açıkça şart koşulmadıkça aşağıdaki ifadelerin anlamları şu şekilde olacaktır:

 • "Avangate"", AVANGATE BV, bir Hollanda şirketi anlamına gelir.
 • "Avangate Sitesi" Şu internet sitesi adresindeki Avangate internet sitesi anlamına gelir: http://www.avangate.com.
 • "Avangate platformu" AVANGATE Sitesi aracılığıyla erişilebilen elektronik ticaret sistemi anlamına gelir.
 • "Ürün-ler" AVANGATE platformu üzerinde ticareti yapılan yazılım ya da dijital ürünler anlamına gelir.
 • "Müşteri" Avangate platformu üzerinden yazılım ürünü satın alan herhangi bir kişi ya da şirket anlamına gelir.
 • "Yazılım Satıcısı" Avangate platformu üzerinden ürün ve/veya hizmet satan kişi ya da şirket anlamına gelir.
 • "Yazılım Satıcısı Sitesi" Avangate Bağlı Katılımcı Programında gösterildiği üzere Yazılım Satıcısının internet sitesi anlamına gelir.
 • "Bağlı Katılımcı" aşağıda belirtilen şart ve koşulları okuyup tamamıyla kabul ettiğini belirten ve Avangate Bağlı Katılımcı Programında Bağlı Katılımcı olarak gösterilen herhangi bir kişi ya da şirket anlamına gelir.
 • "Bağlı Katılımcı sitesi" Avangate Bağlı Katılımcı Programında gösterildiği üzere Bağlı Katılımcı Şirketin internet sitesi anlamına gelir.
 • "Link" Avangate platformunda, Bağlı Katılımcı Hesabında oluşturulan ve Bağlı Katılımcı sitesini, Avangate platformundaki ilgili Ürün kategorisine bağlayan internet URL'si anlamına gelir.
 • "Ters ibraz":
  • Avangate tarafından, geçersiz, geri çekilen bir Linke dayanan, iadeye tabi olan, müşteriye geri ödenen ya da geri verilen meblağ;
  • dolandırıcılık ya da başka herhangi bir sebepten dolayı iptal sonrası iade edilen meblağ;
  • herhangi bir geçerli kredi kartı Yazılım Satıcı hesabı anlaşmasının şart ve koşulları altında Avangate hesabından alınan, buna karşı tutulan ve/veya ücretlendirilen meblağ anlamına gelir.

2. PROGRAMIN KONUSU

2.1 Avangate Bağlı Katılımcı Programı, Bağlı Katılımcıların Yazılım Satıcısının ürünlerinin promosyonu yapmalarını sağlayan özel bir pazarlama programıdır.

2.2 Avangate Bağlı Katılımcı Programına katılabilmek için, Bağlı Katılımcının, aşağıdaki aşamalara uyması ve yerine getirmesi gerekmektedir:

2.2.1 Hesap açma

Bağlı Katılımcı, Avangate Sitesinde mevcut olan formları doldurmalı ve Avangate Bağlı Katılımcı Programının koşullarını kabul etmelidir. Avangate, başvurunuzu, alınmasından sonra inceleyecek ve Bağlı Katılımcıya bir kimlik numarası tahsis edecek (Avangate Bağlı Katılımcı Programındaki teşhis numarası) ve Bağlı Katılımcıya, hesabının oturum açma bilgilerini e-posta aracılığıyla gönderecektir. Bağlı Katılımcı, Avangate sitesi (güvenli sayfalar) aracılığıyla istediği zaman, e-postası ve Şifresi ile erişebileceği bir hesaba sahip olacak. Hesap, Bağlı Katılımcının, Avangate platformunun aşağıda açıklanan çeşitli fonksiyonlarından yaralanmasını sağlar.

2.2.2 Onay

Bağlı Katılımcının, promosyonunu yapmak istediği Yazılım Satıcısı ve Ürünlerini hesabında belirledikten sonra, seçilen ürünün ilgili satıcı tarafından onaylanması gerekmektedir. Aynı zamanda, Avangate platformu aracılığıyla sattığı her ürün için Bağlı Katılımcıya bir komisyon yüzdesi belirlenip tahsis edilecektir. Komisyon, Bağlı Katılımcı hesabında görünür olacaktır.

Bağlı Katılımcı, promosyonunu yapması onaylanmış ve ilgili komisyonu almaya hak kazandığı Ürünlerin promosyonunu kendi sitesinde (Bağlı Katılımcı Sitesi) yalnızca bu onay işleminden sonra yapabilir. Bağlı Katılımcı, onaylanmış Ürünlerin promosyonunu, sadece Avangate hesabı aracılığıyla oluşturulan linkleri kullanarak yapabilir.
Eğer Bağlı Katılımcı, başka ürünlerin promosyonunu da yapmak isterse, bunun için onay almadan önce ilgili prosedürü tekrar tamamlamalıdır.

2.3 Avangate, Bağlı Katılımcıları herhangi bir sebepten dolayı/bir sebep olmaksızın reddetme ya da iptal etme hakkını saklı tutar. Örnek olarak, Avangate, Bağlı Katılımcının sitesinin, Avangate Bağlı Katılımcı Programı ile ya da Avangate İlkeleri ile uyumlu olmadığını tespit ederse Bağlı Katılımcıyı reddedecek ya da iptal edecektir; Avangate İlkelerine aykırı durumlara şunlar da dahildir:

 • Açık cinsel içeriğe sahip materyalleri teşvik eden siteler.
 • Şiddet teşvik eden siteler.
 • Irk, cinsiyet, din, milliyet, fiziksel engellilik, cinsel eğilim ya da yaşa dayalı ayrımcılığı teşvik eden siteler.
 • Yasadışı faaliyetleri teşvik eden siteler.
 • Telif haklarını ihlal eden ya da üçüncü tarafların telif haklarını, diğer fikri mülkiyetleri ya da geçerli kanunları ihlal etmelerini destekleyen materyaller içeren siteler.
 • "Avangate" ya da başka türevini ya da yazım hatası içeren alan adına sahip siteler.
 • Herhangi bir şekilde yasadışı, zararlı, iftira içeren, müstehcen, agresif, ırkçı olan ya da ilkelerimize uymayan siteler.

2.4 Bağlı Katılımcının başvurusunun kabulü ve sonrasında, Bağlı Katılımcının sitesinin, Avangate Bağlı Katılımcı Programı için uygun olmadığına karar verilirse, Avangate, sitenin, Avangate Bağlı Katılımcı Programına katılımını iptal etme hakkını saklı tutar. Bağlı Katılımcı Programına kaydolduktan sonra katılmaları reddedilen Bağlı Katılımcıların, daha sonra Bağlı Katılımcı Programına başvurmalarına izin verilmemektedir.

2.5 Bağlı Katılımcı sitesinde, seçilen ve onaylanan Ürünlerin promosyonunu yapmak için kısa bir açıklama ya da diğer referanslarla birlikte resimler, grafikler ya da metin yayınlanabilir. Bu bilginin içerik, görünüm ya da yerleştirilmesinden tamamen Bağlı Katılımcı sorumlu olacaktır. Bağlı Katılımcı, sitesinde, Avangate platformu Hesabında oluşturulan Linki gösterecektir. Bağlı Katılımcıların, bu linkleri almak için otomatik teknikler kullanmalarına müsaade edilmemektedir. Bu tür teknikleri kullanmaya çalışan Bağlı Katılımcıların Avangate Bağlı Katılımcı Programı üyelikleri ve komisyonları iptal edilecektir. Avangate platformunda onaylanan Ürünlerin promosyonu için sadece Bağlı Katılımcı hesabında Avangate tarafından sağlanan linkler kullanılabilir.

2.6 Bağlı Katılımcı, sitesinin, geliştirilmesi, operasyonu ve bakımı ile birlikte sitede yer alan başka birçok materyalden tek sorumlu kişidir. Avangate, Avangate tarafından sağlanmış olan materyallerin haricinde diğer materyallerin kullanımı konusunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

2.7 Bağlı Katılımcı, Avangate Bağlı Katılımcı Programı ya da Avangate Bağlı Katılımcı Programına katılımı hakkında, Avangate önceden izin vermeksizin herhangi bir resmi rapor düzenleyemez ya da aleni bir yorumda bulunamaz. Bağlı Katılımcı, yazılı bir izin almak içininfo@avangate.com adresine e-posta gönderebilir.

2.8 Bağlı Katılımcının aşağıdakileri yapması yasaktır:

 • istenmeyen e-posta (yığın ileti), açılır pencere, aşağıya açılan pencere ve çıkış sayfaları kullanmaları
  Müşterileri, Avangate platformuna açık ya da gizli bir şekilde yönlendiren başka herhangi bir teknik kullanmaları;
 • Müşterinin erişimini değiştirmeleri, önlemeleri, oynamaları, aksatmaları, bozmaları ya da değişiklik yapmaları, tıklama ya da işlem takibi yöntemleri ile ilgili herhangi bir limit olmaksızın bir Bağlı Katılımcı sitesinin, Link ya da Yazılım Satıcısı web sitesinin kullanımının görüntülemeleri.
 • Link ya da başka herhangi bir pazarlama destek materyalini, haber gruplarında, mesaj forumlarında, izinsiz e-postalarda ve diğer yığın iletilerde, büyük başlık ağlarında, sayaçlarda, sohbet odalarında, ziyaret defterlerinde, İnternet sohbet odalarında ya da diğer İnternet kaynakları aracılığıyla yayınlamaları.
 • Herhangi bir Müşteriyi herhangi bir biçimde yanlış bir şekilde yönlendirebilecek (bilerek ya da bilmeyerek) Linkler yayınlamaları.
 • Herhangi bir linkin, herhangi bir cihaz, yazılım, robot, satır içi çerçeve, gizli çerçeve ya da tekrar yönlendirme yöntemleri ile sınırlı olmamak üzere kötü niyetle ya da sahtecilik yoluyla kullanılmasına sebep olmaları.
 • Avangate sitesine otomatik yeniden yönlendirme kullanmaları ya da bir Bağlı Katılımcının çerezini kaydetmek için otomatik bir yöntem kullanmaları yasaktır.

3. KOMISYONLAR VE ÖDEME YÖNTEMLERI

3.1 Bir müşteri, Avangate platformu ya da Yazılım Satıcısı Sitesine, Bağlı Katılımcı Kimlik numarasını taşıyan Bağlı Katılımcı sitesinden eriştikten sonra Avangate, bu Bağlı Katılımcı Kimlik numarasını, ayarlara bağlı olarak 30 ila 180 takvim günü boyunca muhafaza eder. Bu süre (çerez süresi), her bir Yazılım Satıcısı için ayrı olarak bağlı katılımcının yönetim ara yüzünde gösterilecektir. Eğer müşteri, bu süre içerisinde bir sipariş verirse, Avangate, ilgili komisyonu Bağlı Katılımcının hesabına kaydedecektir. Bir komisyon kazanmak için Müşterinin, Bağlı Katılımcı sitesindeki linki takip etmesi, bir sipariş vermesi ve Avangate'in ilgili ürünü teslimi ve parasını tahsil etmesi için ürün fiyatının tamamını ödemesi gerekmektedir. Teslim edilmeyen, nakde çevrilmeyen ya da Ters ibraza sahip siparişler komisyona hak kazanmaz.

3.2 Avangate, Bağlı Katılımcı sitesindeki linkler aracılığıyla müşteriler tarafından verilen siparişleri işleme koyacaktır. Avangate, herhangi bir sebepten dolayı/bir sebep olmaksızın siparişleri reddetme hakkını saklı tutar. Avangate, Bağlı Katılımcı sitesindeki özel linkleri takip eden müşterilerin bir kaydını tutacaktır ve bu kayıtlar, diğerleriyle birlikte Bağlı Katılımcı hesabında mevcut olacaktır.

3.3 Komisyonun değeri, promosyonu yapılan Ürünlere göre değişmektedir. Her bir Ürünün komisyon değeri, 2.2.2 bölüme göre tespit edilip onaylama bildirimi ile birlikte Bağlı Katılımcı hesabında belirtilecektir. Komisyonun değeri, Avangate platformu aracılığıyla satılan siparişin toplam net değerine KDVsiz ve/veya diğer vergiler dahil olmadan eklenecektir.

3.4 Avangate, komisyonu Bağlı Katılımcıya, komisyonun ilgili olduğu ayın bitiminden sonra yaklaşık 20 gün içerisinde, aylık asgari 100 EUR hedefine ulaşıldığı müddetçe banka transferi ya da anlaşılan başka bir yöntemle ödeyecektir; aksi takdirde komisyonun değeri, bir sonraki aya aktarılacaktır. Bağlı katılımcı, Avangate tarafından yapılacak ödemelerle ilgili tüm banka ve/veya diğer vergileri ödemekten sorumlu olacaktır.

3.5 Komisyon, Avangate tarafından, ödeme yükümlülüklerini yerine getirmek amacıyla Bağlı Katılımcıya ödenmektedir.

Eğer Bağlı Katılımcının komisyon kazanmasını sağlayan bir sipariş, Ters ibraza sahipse, bu komisyon, Avangate tarafından ödenmemiş olan aylık komisyondan tahsil edilecek ya da Avangate'in ödeme yapmış olması durumunda Ters ibraz, Bağlı Katılımcının bir sonraki ayın komisyonundan alınacaktır. Bağlı Katılımcı, Avangate'e, Ters ibrazdan kaynaklı herhangi bir eksi bakiye için Avangate'e sorumlu olacak ve eksi bakiyenin değerini Avangate'e, bu bakiyenin oluştuğu tarihten itibaren 60 gün içerisinde ödemekle yükümlü olacaktır.

Avangate Bağlı Katılımcı Programı aracılığıyla ürün satın alan müşteriler, Avangate'in müşterisi haline gelir ve bu müşteriler, ilgili şart ve koşullara tabi olur.

Bağlı Katılımcıya verilen komisyon değeri gizlidir ve bu kuralın Bağlı Katılımcı tarafından ihlali, ortaya çıkan zarara göre tazminat ödenmesine yol açabilir.

4. SON HÜKÜMLER

4.1 Bağlı Katılımcı, bu bağlı katılımcı programını inceleyip onayladığını ve Avangate'in herhangi bir garanti sunmadığını kabul eder. Taraflar, bu Programın, Bağlı Katılımcı tarafından Avangate sitesinde online olarak, Bağlı Katılımcı Programına kaydı ile birlikte onaylanacağını kabul eder.

4.2 Avangate, "Avangate Sitesi" ile ilgili yasal hakkı elinde bulundurur Avangate Bağlı Katılımcı Programını sunar ve Yazılım Satıcısının Ürünlerinin satıcısı olarak hareket eder.

4.3 Bağlı Katılımcının Avangate Bağlı Katılımcı Programına katılımı Avangate tarafından herhangi bir sebep olmaksızın, e-posta ile en az 1 gün öncesinden gönderilecek yazılı bir bildirimle iptal edilebilir.

4.4 Taraflar arasındaki herhangi bir dava, dostane bir şekilde çözümlenecektir; eğer bu mümkün değilse dava, Hollanda, Amsterdam'daki yetkili mahkemelere havale edilecektir. Mevcut anlaşma için geçerli hukuk Hollanda hukukudur.